1825Y2K50331GCR
Mfr.Part #
1825Y2K50331GCR
Description
CAP CER 330PF 2.5KV C0G/NP0 1825
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Size / Dimension :
0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm
Voltage - Rated :
2500V 2.5kV
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
330pF
Tolerance :
±2%
Datasheets
1825Y2K50331GCR
Knowles Syfer 1825Y2K50331GCR
FlexiCap 1825 4564Metric Ceramic Capacitor 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm C0G NP0 1B ±2% 330pF