1825Y2K50331FCT
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
1825Y2K50331FCT
Manufacturer
Knowles Syfer
Package / Case
1825 (4564 metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 330PF 2.5KV C0G/NP0 1825
Manufacturer :
Knowles Syfer
Product Category :
Ceramic Capacitors
Voltage - Rated :
2500V 2.5kV
Factory Lead Time :
8 Weeks
Feature :
Soft Termination
Tolerance :
±1%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Size / Dimension :
0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Package / Case :
1825 (4564 metric)
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Applications :
Boardflex Sensitive
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Series :
FlexiCap™
Capacitance :
330pF
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Published :
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Datasheets
1825Y2K50331FCT
Knowles Syfer 1825Y2K50331FCT
FlexiCap™ 330pF 2500V 2.5kV Ceramic Capacitor ±1% C0G NP0 1B 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 1825 (4564 Metric)
1825Y2K50331FCT Overview
A program's size/dimension is 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm for this device.Its coefficient is C0G NP0 1B and determines the change in resistance per degree of temperature for a substance.
1825Y2K50331FCT Features
a size/dimension of 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm