1825Y2K50331FCR
Mfr.Part #
1825Y2K50331FCR
Description
CAP CER 330PF 2.5KV C0G/NP0 1825
Voltage - Rated :
2500V 2.5kV
Tolerance :
±1%
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Published :
Capacitance :
330pF
Size / Dimension :
0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Datasheets
1825Y2K50331FCR
Knowles Syfer 1825Y2K50331FCR
FlexiCap 1825 4564Metric Ceramic Capacitor 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm C0G NP0 1B ±1% 330pF