1825Y2K50330FCR
Mfr.Part #
1825Y2K50330FCR
Description
CAP CER 33PF 2.5KV C0G/NP0 1825
Tolerance :
±1%
Capacitance :
33pF
Size / Dimension :
0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Voltage - Rated :
2500V 2.5kV
Operating Temperature :
-55°C~125°C
1 (Unlimited)
Published :
Datasheets
1825Y2K50330FCR
Knowles Syfer 1825Y2K50330FCR
FlexiCap 1825 4564Metric Ceramic Capacitor 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm C0G NP0 1B ±1% 33pF