1825Y2K50271FCT
Mfr.Part #
1825Y2K50271FCT
Description
CAP CER 270PF 2.5KV C0G/NP0 1825
Tolerance :
±1%
Factory Lead Time :
8 Weeks
Published :
Capacitance :
270pF
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Size / Dimension :
0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
2500V 2.5kV
Datasheets
1825Y2K50271FCT
Knowles Syfer 1825Y2K50271FCT
FlexiCap™ 270pF 2500V 2.5kV Ceramic Capacitor ±1% C0G NP0 1B 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 1825 (4564 Metric)
1825Y2K50271FCT Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm.This coefficient equals C0G NP0 1B indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.
1825Y2K50271FCT Features
a size/dimension of 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm