1825Y2K50181JCT
Mfr.Part #
1825Y2K50181JCT
Description
CAP CER 180PF 2.5KV C0G/NP0 1825
Voltage - Rated :
2500V 2.5kV
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Capacitance :
180pF
Tolerance :
±5%
Size / Dimension :
0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Datasheets
1825Y2K50181JCT
Knowles Syfer 1825Y2K50181JCT
FlexiCap™ 180pF 2500V 2.5kV Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 1B 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 1825 (4564 Metric)
1825Y2K50181JCT Overview
A program's size/dimension is 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm for this device.Its coefficient is C0G NP0 1B and determines the change in resistance per degree of temperature for a substance.
1825Y2K50181JCT Features
a size/dimension of 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm