1825Y2K50151KCT
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
1825Y2K50151KCT
Manufacturer
Knowles Syfer
Package / Case
1825 (4564 metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 150PF 2.5KV C0G/NP0 1825
Manufacturer :
Knowles Syfer
Product Category :
Ceramic Capacitors
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Size / Dimension :
0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Package / Case :
1825 (4564 metric)
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Voltage - Rated :
2500V 2.5kV
Factory Lead Time :
8 Weeks
Capacitance :
150pF
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Feature :
Soft Termination
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Series :
FlexiCap™
Applications :
Boardflex Sensitive
Tolerance :
±10%
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Datasheets
1825Y2K50151KCT
Knowles Syfer 1825Y2K50151KCT
FlexiCap™ 150pF 2500V 2.5kV Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 1B 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 1825 (4564 Metric)
1825Y2K50151KCT Overview
Programs on this device are of 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm size/dimension.Temperature coefficient of resistance refers to the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, with C0G NP0 1B being the highest temperature coefficient.
1825Y2K50151KCT Features
a size/dimension of 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm