1825Y2K50102GCT
Mfr.Part #
1825Y2K50102GCT
Description
CAP CER 1000PF 2.5KV C0G 1825
Tolerance :
±2%
Voltage - Rated :
2500V 2.5kV
Size / Dimension :
0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Capacitance :
1000pF
Datasheets
1825Y2K50102GCT
Knowles Syfer 1825Y2K50102GCT
FlexiCap™ 1000pF 2500V 2.5kV Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 1B 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 1825 (4564 Metric)
1825Y2K50102GCT Overview
Consequently, the program has size/dimension 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm.This coefficient is determined by the change in electrical resistance of a substance as a function of temperature; in general, its coefficient is C0G NP0 1B.
1825Y2K50102GCT Features
a size/dimension of 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm