1825Y2K50101JCT
Mfr.Part #
1825Y2K50101JCT
Description
CAP CER 100PF 2.5KV C0G/NP0 1825
Capacitance :
100pF
Tolerance :
±5%
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Size / Dimension :
0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm
Voltage - Rated :
2500V 2.5kV
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
1825Y2K50101JCT
Knowles Syfer 1825Y2K50101JCT
FlexiCap™ 100pF 2500V 2.5kV Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 1B 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 1825 (4564 Metric)
1825Y2K50101JCT Overview
For this device, the size/dimension of the program is 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm.As a general rule, temperature coefficient of resistance is simply the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, and its value is C0G NP0 1B.
1825Y2K50101JCT Features
a size/dimension of 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm