1825Y2K00821KXT
Mfr.Part #
1825Y2K00821KXT
Description
CAP CER 820PF 2KV X7R 1825
Capacitance :
820pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Voltage - Rated :
2000V 2kV
Size / Dimension :
0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Tolerance :
±10%
Datasheets
1825Y2K00821KXT
Knowles Syfer 1825Y2K00821KXT
FlexiCap™ 820pF 2000V 2kV Ceramic Capacitor ±10% X7R 2R1 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 1825 (4564 Metric)
1825Y2K00821KXT Overview
Consequently, the program has size/dimension 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm.This coefficient is determined by the change in electrical resistance of a substance as a function of temperature; in general, its coefficient is X7R 2R1.
1825Y2K00821KXT Features
a size/dimension of 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm