1825Y2K00821JCT
Mfr.Part #
1825Y2K00821JCT
Description
CAP CER 820PF 2KV C0G/NP0 1825
Voltage - Rated :
2000V 2kV
Capacitance :
820pF
Tolerance :
±5%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Datasheets
1825Y2K00821JCT
Knowles Syfer 1825Y2K00821JCT
FlexiCap™ 820pF 2000V 2kV Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 1B 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 1825 (4564 Metric)
1825Y2K00821JCT Overview
Consequently, the program has size/dimension 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm.This coefficient is determined by the change in electrical resistance of a substance as a function of temperature; in general, its coefficient is C0G NP0 1B.
1825Y2K00821JCT Features
a size/dimension of 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm