1825Y2K00680FCR
Mfr.Part #
1825Y2K00680FCR
Description
CAP CER 68PF 2KV C0G/NP0 1825
Operating Temperature :
-55°C~125°C
FlexiCap™
Published :
Tolerance :
±1%
Size / Dimension :
0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Voltage - Rated :
2000V 2kV
Capacitance :
68pF
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Datasheets
1825Y2K00680FCR
Knowles Syfer 1825Y2K00680FCR
FlexiCap 1825 4564Metric Ceramic Capacitor 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm C0G NP0 1B ±1% 68pF