1825Y2K00562KXT
Mfr.Part #
1825Y2K00562KXT
Description
CAP CER 5600PF 2KV X7R 1825
Voltage - Rated :
2000V 2kV
Size / Dimension :
0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm
Tolerance :
±10%
Capacitance :
5600pF
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Datasheets
1825Y2K00562KXT
Knowles Syfer 1825Y2K00562KXT
FlexiCap™ 5600pF 2000V 2kV Ceramic Capacitor ±10% X7R 2R1 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 1825 (4564 Metric)
1825Y2K00562KXT Overview
A program's size/dimension is 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm for this device.Its coefficient is X7R 2R1 and determines the change in resistance per degree of temperature for a substance.
1825Y2K00562KXT Features
a size/dimension of 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm