1825Y2K00562JXT
Mfr.Part #
1825Y2K00562JXT
Description
CAP CER 5600PF 2KV X7R 1825
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Size / Dimension :
0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm
Capacitance :
5600pF
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Voltage - Rated :
2000V 2kV
Tolerance :
±5%
Datasheets
1825Y2K00562JXT
Knowles Syfer 1825Y2K00562JXT
FlexiCap™ 5600pF 2000V 2kV Ceramic Capacitor ±5% X7R 2R1 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 1825 (4564 Metric)
1825Y2K00562JXT Overview
A program's size/dimension is 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm for this device.Its coefficient is X7R 2R1 and determines the change in resistance per degree of temperature for a substance.
1825Y2K00562JXT Features
a size/dimension of 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm