1825Y2K00561KXT
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
1825Y2K00561KXT
Manufacturer
Knowles Syfer
Package / Case
1825 (4564 metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 560PF 2KV X7R 1825
Manufacturer :
Knowles Syfer
Product Category :
Ceramic Capacitors
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Series :
FlexiCap™
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Size / Dimension :
0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm
Feature :
Soft Termination
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Capacitance :
560pF
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Package / Case :
1825 (4564 metric)
Applications :
Boardflex Sensitive
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Voltage - Rated :
2000V 2kV
Tolerance :
±10%
Factory Lead Time :
8 Weeks
Datasheets
1825Y2K00561KXT
Knowles Syfer 1825Y2K00561KXT
FlexiCap™ 560pF 2000V 2kV Ceramic Capacitor ±10% X7R 2R1 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 1825 (4564 Metric)
1825Y2K00561KXT Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm.This coefficient equals X7R 2R1 indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.
1825Y2K00561KXT Features
a size/dimension of 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm