1825Y2K00471JXT
Mfr.Part #
1825Y2K00471JXT
Description
CAP CER 470PF 2KV X7R 1825
Voltage - Rated :
2000V 2kV
Capacitance :
470pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±5%
Size / Dimension :
0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Datasheets
1825Y2K00471JXT
Knowles Syfer 1825Y2K00471JXT
FlexiCap™ 470pF 2000V 2kV Ceramic Capacitor ±5% X7R 2R1 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 1825 (4564 Metric)
1825Y2K00471JXT Overview
Consequently, the program has size/dimension 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm.This coefficient is determined by the change in electrical resistance of a substance as a function of temperature; in general, its coefficient is X7R 2R1.
1825Y2K00471JXT Features
a size/dimension of 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm