1825Y2K00392MXR
Mfr.Part #
1825Y2K00392MXR
Description
CAP CER 3900PF 2KV X7R 1825
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Capacitance :
3900pF
Voltage - Rated :
2000V 2kV
Tolerance :
±20%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm
Datasheets
1825Y2K00392MXR
Knowles Syfer 1825Y2K00392MXR
FlexiCap 1825 4564Metric Ceramic Capacitor 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm X7R 2R1 ±20% 3900pF