1825Y2K00390JCT
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
1825Y2K00390JCT
Manufacturer
Knowles Syfer
Package / Case
1825 (4564 metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 39PF 2KV C0G/NP0 1825
Manufacturer :
Knowles Syfer
Product Category :
Ceramic Capacitors
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Factory Lead Time :
8 Weeks
Size / Dimension :
0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm
Series :
FlexiCap™
Voltage - Rated :
2000V 2kV
Feature :
Soft Termination
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Tolerance :
±5%
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Applications :
Boardflex Sensitive
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Capacitance :
39pF
Package / Case :
1825 (4564 metric)
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
1825Y2K00390JCT
Knowles Syfer 1825Y2K00390JCT
FlexiCap™ 39pF 2000V 2kV Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 1B 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 1825 (4564 Metric)
1825Y2K00390JCT Overview
A program's size/dimension is 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm for this device.Its coefficient is C0G NP0 1B and determines the change in resistance per degree of temperature for a substance.
1825Y2K00390JCT Features
a size/dimension of 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm