1825Y2K00390FCT
Mfr.Part #
1825Y2K00390FCT
Description
CAP CER 39PF 2KV C0G/NP0 1825
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Capacitance :
39pF
Size / Dimension :
0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm
FlexiCap™
Published :
Tolerance :
±1%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Voltage - Rated :
2000V 2kV
Datasheets
1825Y2K00390FCT
Knowles Syfer 1825Y2K00390FCT
FlexiCap™ 39pF 2000V 2kV Ceramic Capacitor ±1% C0G NP0 1B 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 1825 (4564 Metric)
1825Y2K00390FCT Overview
For this device, the size/dimension of the program is 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm.As a general rule, temperature coefficient of resistance is simply the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, and its value is C0G NP0 1B.
1825Y2K00390FCT Features
a size/dimension of 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm