1825Y2K00390FCR
Mfr.Part #
1825Y2K00390FCR
Description
CAP CER 39PF 2KV C0G/NP0 1825
Capacitance :
39pF
Size / Dimension :
0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Tolerance :
±1%
Voltage - Rated :
2000V 2kV
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Factory Lead Time :
8 Weeks
Published :
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Datasheets
1825Y2K00390FCR
Knowles Syfer 1825Y2K00390FCR
FlexiCap 1825 4564Metric Ceramic Capacitor 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm C0G NP0 1B ±1% 39pF