1825Y2K00331KCT
Mfr.Part #
1825Y2K00331KCT
Description
CAP CER 330PF 2KV C0G/NP0 1825
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Tolerance :
±10%
Capacitance :
330pF
Size / Dimension :
0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm
Voltage - Rated :
2000V 2kV
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
1825Y2K00331KCT
Knowles Syfer 1825Y2K00331KCT
FlexiCap™ 330pF 2000V 2kV Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 1B 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 1825 (4564 Metric)
1825Y2K00331KCT Overview
A program's size/dimension is 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm for this device.Its coefficient is C0G NP0 1B and determines the change in resistance per degree of temperature for a substance.
1825Y2K00331KCT Features
a size/dimension of 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm