1825Y2K00330FCR
Mfr.Part #
1825Y2K00330FCR
Description
CAP CER 33PF 2KV C0G/NP0 1825
Tolerance :
±1%
Published :
Capacitance :
33pF
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Voltage - Rated :
2000V 2kV
Datasheets
1825Y2K00330FCR
Knowles Syfer 1825Y2K00330FCR
FlexiCap 1825 4564Metric Ceramic Capacitor 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm C0G NP0 1B ±1% 33pF