1825Y2K00272MXR
Mfr.Part #
1825Y2K00272MXR
Description
CAP CER 2700PF 2KV X7R 1825
Size / Dimension :
0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
2000V 2kV
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Capacitance :
2700pF
Datasheets
1825Y2K00272MXR
Knowles Syfer 1825Y2K00272MXR
FlexiCap 1825 4564Metric Ceramic Capacitor 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm X7R 2R1 ±20% 2700pF