1825Y2K00222MXT
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
1825Y2K00222MXT
Manufacturer
Knowles Syfer
Package / Case
1825 (4564 metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 2200PF 2KV X7R 1825
Manufacturer :
Knowles Syfer
Product Category :
Ceramic Capacitors
Tolerance :
±20%
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Size / Dimension :
0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Feature :
Soft Termination
Package / Case :
1825 (4564 metric)
Applications :
Boardflex Sensitive
Capacitance :
2200pF
Factory Lead Time :
8 Weeks
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Series :
FlexiCap™
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Voltage - Rated :
2000V 2kV
Datasheets
1825Y2K00222MXT
Knowles Syfer 1825Y2K00222MXT
FlexiCap™ 2200pF 2000V 2kV Ceramic Capacitor ±20% X7R 2R1 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 1825 (4564 Metric)
1825Y2K00222MXT Overview
The size/dimension of the program on this device is 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm.In general, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance per degree of temperature change.
1825Y2K00222MXT Features
a size/dimension of 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm