1825Y2K00221JXT
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
1825Y2K00221JXT
Manufacturer
Knowles Syfer
Package / Case
1825 (4564 metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 220PF 2KV X7R 1825
Manufacturer :
Knowles Syfer
Product Category :
Ceramic Capacitors
Package / Case :
1825 (4564 metric)
Series :
FlexiCap™
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Factory Lead Time :
8 Weeks
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Size / Dimension :
0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm
Voltage - Rated :
2000V 2kV
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Tolerance :
±5%
Applications :
Boardflex Sensitive
Capacitance :
220pF
Feature :
Soft Termination
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Datasheets
1825Y2K00221JXT
Knowles Syfer 1825Y2K00221JXT
FlexiCap™ 220pF 2000V 2kV Ceramic Capacitor ±5% X7R 2R1 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 1825 (4564 Metric)
1825Y2K00221JXT Overview
In the case of this device, the size/dimension of the program is 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm.The temperature coefficient of resistance is generally defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to per degree change in temperature, and its coefficient is X7R 2R1.
1825Y2K00221JXT Features
a size/dimension of 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm