1825Y2K00221FCR
Mfr.Part #
1825Y2K00221FCR
Description
CAP CER 220PF 2KV C0G/NP0 1825
FlexiCap™
Published :
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
2000V 2kV
Tolerance :
±1%
Capacitance :
220pF
Size / Dimension :
0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Datasheets
1825Y2K00221FCR
Knowles Syfer 1825Y2K00221FCR
FlexiCap 1825 4564Metric Ceramic Capacitor 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm C0G NP0 1B ±1% 220pF