1825Y2K00182KXR
Mfr.Part #
1825Y2K00182KXR
Description
CAP CER 1800PF 2KV X7R 1825
Size / Dimension :
0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm
Voltage - Rated :
2000V 2kV
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Tolerance :
±10%
Capacitance :
1800pF
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
1825Y2K00182KXR
Knowles Syfer 1825Y2K00182KXR
FlexiCap 1825 4564Metric Ceramic Capacitor 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm X7R 2R1 ±10% 1800pF