1825Y2K00151JCR
Mfr.Part #
1825Y2K00151JCR
Description
CAP CER 150PF 2KV C0G/NP0 1825
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
2000V 2kV
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Size / Dimension :
0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Tolerance :
±5%
Capacitance :
150pF
Datasheets
1825Y2K00151JCR
Knowles Syfer 1825Y2K00151JCR
FlexiCap 1825 4564Metric Ceramic Capacitor 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm C0G NP0 1B ±5% 150pF