1825Y2K00122MXT
Mfr.Part #
1825Y2K00122MXT
Description
CAP CER 1200PF 2KV X7R 1825
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
2000V 2kV
Capacitance :
1200pF
Tolerance :
±20%
Size / Dimension :
0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm
Datasheets
1825Y2K00122MXT
Knowles Syfer 1825Y2K00122MXT
FlexiCap™ 1200pF 2000V 2kV Ceramic Capacitor ±20% X7R 2R1 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 1825 (4564 Metric)
1825Y2K00122MXT Overview
A program's size/dimension is 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm for this device.Its coefficient is X7R 2R1 and determines the change in resistance per degree of temperature for a substance.
1825Y2K00122MXT Features
a size/dimension of 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm