1825Y2K00122KXR
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
1825Y2K00122KXR
Manufacturer
Knowles Syfer
Package / Case
1825 (4564 metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 1200PF 2KV X7R 1825
Manufacturer :
Knowles Syfer
Product Category :
Ceramic Capacitors
Capacitance :
1200pF
Applications :
Boardflex Sensitive
Tolerance :
±10%
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Voltage - Rated :
2000V 2kV
Factory Lead Time :
8 Weeks
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Series :
FlexiCap™
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Feature :
Soft Termination
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Package / Case :
1825 (4564 metric)
Datasheets
1825Y2K00122KXR
Knowles Syfer 1825Y2K00122KXR
FlexiCap 1825 4564Metric Ceramic Capacitor 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm X7R 2R1 ±10% 1200pF