1825Y2K00122JXT
Mfr.Part #
1825Y2K00122JXT
Description
CAP CER 1200PF 2KV X7R 1825
Capacitance :
1200pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±5%
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Voltage - Rated :
2000V 2kV
Size / Dimension :
0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm
Datasheets
1825Y2K00122JXT
Knowles Syfer 1825Y2K00122JXT
FlexiCap™ 1200pF 2000V 2kV Ceramic Capacitor ±5% X7R 2R1 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 1825 (4564 Metric)
1825Y2K00122JXT Overview
The size/dimension of the program on this device is 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm.In general, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance per degree of temperature change.
1825Y2K00122JXT Features
a size/dimension of 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm