1825Y2K00122JXR
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
1825Y2K00122JXR
Manufacturer
Knowles Syfer
Package / Case
1825 (4564 metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 1200PF 2KV X7R 1825
Manufacturer :
Knowles Syfer
Product Category :
Ceramic Capacitors
Voltage - Rated :
2000V 2kV
Feature :
Soft Termination
Series :
FlexiCap™
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Factory Lead Time :
8 Weeks
Size / Dimension :
0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Package / Case :
1825 (4564 metric)
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Applications :
Boardflex Sensitive
Capacitance :
1200pF
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Tolerance :
±5%
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Datasheets
1825Y2K00122JXR
Knowles Syfer 1825Y2K00122JXR
FlexiCap 1825 4564Metric Ceramic Capacitor 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm X7R 2R1 ±5% 1200pF