1825Y2K00122JCR
Mfr.Part #
1825Y2K00122JCR
Description
CAP CER 1200PF 2KV C0G/NP0 1825
Tolerance :
±5%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
2000V 2kV
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Capacitance :
1200pF
Size / Dimension :
0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm
Datasheets
1825Y2K00122JCR
Knowles Syfer 1825Y2K00122JCR
FlexiCap 1825 4564Metric Ceramic Capacitor 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm C0G NP0 1B ±5% 1200pF