1825Y2K00103JXT
Mfr.Part #
1825Y2K00103JXT
Description
CAP CER 10000PF 2KV X7R 1825
Tolerance :
±5%
Size / Dimension :
0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm
Voltage - Rated :
2000V 2kV
Capacitance :
10000pF
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Published :
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Datasheets
1825Y2K00103JXT
Knowles Syfer 1825Y2K00103JXT
FlexiCap™ 10000pF 2000V 2kV Ceramic Capacitor ±5% X7R 2R1 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 1825 (4564 Metric)
1825Y2K00103JXT Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm.This coefficient equals X7R 2R1 indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.
1825Y2K00103JXT Features
a size/dimension of 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm