1825Y2K00102MXT
Mfr.Part #
1825Y2K00102MXT
Description
CAP CER 1000PF 2KV X7R 1825
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Size / Dimension :
0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm
Capacitance :
1000pF
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Voltage - Rated :
2000V 2kV
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±20%
Datasheets
1825Y2K00102MXT
Knowles Syfer 1825Y2K00102MXT
FlexiCap™ 1000pF 2000V 2kV Ceramic Capacitor ±20% X7R 2R1 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 1825 (4564 Metric)
1825Y2K00102MXT Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm.This coefficient equals X7R 2R1 indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.
1825Y2K00102MXT Features
a size/dimension of 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm