1825Y2K00102KCT
Mfr.Part #
1825Y2K00102KCT
Description
CAP CER 1000PF 2KV C0G/NP0 1825
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±10%
Published :
Voltage - Rated :
2000V 2kV
Size / Dimension :
0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Capacitance :
1000pF
Datasheets
1825Y2K00102KCT
Knowles Syfer 1825Y2K00102KCT
FlexiCap™ 1000pF 2000V 2kV Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 1B 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 1825 (4564 Metric)
1825Y2K00102KCT Overview
The size/dimension of the program on this device is 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm.In general, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance per degree of temperature change.
1825Y2K00102KCT Features
a size/dimension of 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm