1825Y2K00102JXT
Mfr.Part #
1825Y2K00102JXT
Description
CAP CER 1000PF 2KV X7R 1825
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
1000pF
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Tolerance :
±5%
Size / Dimension :
0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Voltage - Rated :
2000V 2kV
Datasheets
1825Y2K00102JXT
Knowles Syfer 1825Y2K00102JXT
FlexiCap™ 1000pF 2000V 2kV Ceramic Capacitor ±5% X7R 2R1 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 1825 (4564 Metric)
1825Y2K00102JXT Overview
For this device, the size/dimension of the program is 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm.As a general rule, temperature coefficient of resistance is simply the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, and its value is X7R 2R1.
1825Y2K00102JXT Features
a size/dimension of 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm