1825Y2K00102JCT
Mfr.Part #
1825Y2K00102JCT
Description
CAP CER 1000PF 2KV C0G/NP0 1825
Voltage - Rated :
2000V 2kV
Capacitance :
1000pF
Tolerance :
±5%
Size / Dimension :
0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Published :
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Datasheets
1825Y2K00102JCT
Knowles Syfer 1825Y2K00102JCT
FlexiCap™ 1000pF 2000V 2kV Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 1B 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 1825 (4564 Metric)
1825Y2K00102JCT Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm.This coefficient equals C0G NP0 1B indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.
1825Y2K00102JCT Features
a size/dimension of 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm