1825Y2K00101JCT
Mfr.Part #
1825Y2K00101JCT
Description
CAP CER 100PF 2KV C0G/NP0 1825
Capacitance :
100pF
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Voltage - Rated :
2000V 2kV
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Size / Dimension :
0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm
Tolerance :
±5%
Datasheets
1825Y2K00101JCT
Knowles Syfer 1825Y2K00101JCT
FlexiCap™ 100pF 2000V 2kV Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 1B 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 1825 (4564 Metric)
1825Y2K00101JCT Overview
In the case of this device, the size/dimension of the program is 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm.The temperature coefficient of resistance is generally defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to per degree change in temperature, and its coefficient is C0G NP0 1B.
1825Y2K00101JCT Features
a size/dimension of 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm