1825Y2K00101FCR
Mfr.Part #
1825Y2K00101FCR
Description
CAP CER 100PF 2KV C0G/NP0 1825
Size / Dimension :
0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm
Tolerance :
±1%
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
FlexiCap™
Published :
Capacitance :
100pF
Voltage - Rated :
2000V 2kV
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Datasheets
1825Y2K00101FCR
Knowles Syfer 1825Y2K00101FCR
FlexiCap 1825 4564Metric Ceramic Capacitor 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm C0G NP0 1B ±1% 100pF