1825Y2500824KXT
Mfr.Part #
1825Y2500824KXT
Description
CAP CER 0.82UF 250V X7R 1825
Tolerance :
±10%
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Voltage - Rated :
250V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Size / Dimension :
0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm
Capacitance :
0.82µF
Datasheets
1825Y2500824KXT
Knowles Syfer 1825Y2500824KXT
FlexiCap™ 0.82μF 250V Ceramic Capacitor ±10% X7R 2R1 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 1825 (4564 Metric)
1825Y2500824KXT Overview
The size/dimension of the program on this device is 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm.In general, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance per degree of temperature change.
1825Y2500824KXT Features
a size/dimension of 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm