1825Y2500823KXR
Mfr.Part #
1825Y2500823KXR
Description
CAP CER 0.082UF 250V X7R 1825
Voltage - Rated :
250V
Size / Dimension :
0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Tolerance :
±10%
Capacitance :
0.082µF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
1825Y2500823KXR
Knowles Syfer 1825Y2500823KXR
FlexiCap 1825 4564Metric Ceramic Capacitor 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm X7R 2R1 ±10% 0.082muF