1825Y2500820JCR
Mfr.Part #
1825Y2500820JCR
Description
CAP CER 82PF 250V C0G/NP0 1825
Capacitance :
82pF
Voltage - Rated :
250V
Size / Dimension :
0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm
Tolerance :
±5%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Published :
Datasheets
1825Y2500820JCR
Knowles Syfer 1825Y2500820JCR
FlexiCap 1825 4564Metric Ceramic Capacitor 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm C0G NP0 1B ±5% 82pF