1825Y2500683MXR
Mfr.Part #
1825Y2500683MXR
Description
CAP CER 0.068UF 250V X7R 1825
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
0.068μF
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Voltage - Rated :
250V
Tolerance :
±20%
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Size / Dimension :
0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm
Datasheets
1825Y2500683MXR
Knowles Syfer 1825Y2500683MXR
FlexiCap 1825 4564Metric Ceramic Capacitor 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm X7R 2R1 ±20% 0.068muF