1825Y2500683JXR
Mfr.Part #
1825Y2500683JXR
Description
CAP CER 0.068UF 250V X7R 1825
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Published :
Voltage - Rated :
250V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm
Capacitance :
0.068μF
Tolerance :
±5%
Datasheets
1825Y2500683JXR
Knowles Syfer 1825Y2500683JXR
FlexiCap 1825 4564Metric Ceramic Capacitor 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm X7R 2R1 ±5% 0.068muF