1825Y2500680JCR
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
1825Y2500680JCR
Manufacturer
Knowles Syfer
Package / Case
1825 (4564 metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 68PF 250V C0G/NP0 1825
Manufacturer :
Knowles Syfer
Product Category :
Ceramic Capacitors
Tolerance :
±5%
Factory Lead Time :
8 Weeks
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Feature :
Soft Termination
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Capacitance :
68pF
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Published :
Voltage - Rated :
250V
Applications :
Boardflex Sensitive
Package / Case :
1825 (4564 metric)
Size / Dimension :
0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm
Series :
FlexiCap™
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
1825Y2500680JCR
Knowles Syfer 1825Y2500680JCR
FlexiCap 1825 4564Metric Ceramic Capacitor 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm C0G NP0 1B ±5% 68pF