1825Y2500562GCT
Mfr.Part #
1825Y2500562GCT
Description
CAP CER 5600PF 250V C0G/NP0 1825
Size / Dimension :
0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm
Voltage - Rated :
250V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Tolerance :
±2%
Capacitance :
5600pF
Published :
Datasheets
1825Y2500562GCT
Knowles Syfer 1825Y2500562GCT
FlexiCap™ 5600pF 250V Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 1B 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 1825 (4564 Metric)
1825Y2500562GCT Overview
This device's program size/dimension is 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm.A substance's temperature coefficient of resistance is generally defined as how its electrical resistance changes with per degree change in temperature.
1825Y2500562GCT Features
a size/dimension of 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm