1825Y2500562GCR
Mfr.Part #
1825Y2500562GCR
Description
CAP CER 5600PF 250V C0G/NP0 1825
1825 (4564 metric)
Published :
Voltage - Rated :
250V
Tolerance :
±2%
Size / Dimension :
0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm
Capacitance :
5600pF
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
1825Y2500562GCR
Knowles Syfer 1825Y2500562GCR
FlexiCap 1825 4564Metric Ceramic Capacitor 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm C0G NP0 1B ±2% 5600pF