1825Y2500561KCR
Mfr.Part #
1825Y2500561KCR
Description
CAP CER 560PF 250V C0G/NP0 1825
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Tolerance :
±10%
Size / Dimension :
0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
250V
Capacitance :
560pF
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Datasheets
1825Y2500561KCR
Knowles Syfer 1825Y2500561KCR
FlexiCap 1825 4564Metric Ceramic Capacitor 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm C0G NP0 1B ±10% 560pF