1825Y2500561GCT
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
1825Y2500561GCT
Manufacturer
Knowles Syfer
Package / Case
1825 (4564 metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 560PF 250V C0G/NP0 1825
Manufacturer :
Knowles Syfer
Product Category :
Ceramic Capacitors
Factory Lead Time :
8 Weeks
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Package / Case :
1825 (4564 metric)
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Applications :
Boardflex Sensitive
Tolerance :
±2%
Capacitance :
560pF
Voltage - Rated :
250V
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Size / Dimension :
0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Feature :
Soft Termination
Published :
Series :
FlexiCap™
Datasheets
1825Y2500561GCT
Knowles Syfer 1825Y2500561GCT
FlexiCap™ 560pF 250V Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 1B 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 1825 (4564 Metric)
1825Y2500561GCT Overview
The size/dimension of the program on this device is 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm.In general, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance per degree of temperature change.
1825Y2500561GCT Features
a size/dimension of 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm